Nawiązanie kontaktu na LinkedIn

Codziennie dostaję kilka, kilkanaście zaproszeń na Linkedin. Za wszystkie oczywiście dziękuję, ale…nie ukrywam chciałabym wiedzieć w jakim celu… Przyczyna jakkolwiek by nie brzmiała, absolutnie mnie nie zdziwi, natomiast zwyczajnie określi naszą relację. A to jest dobre! Czemu nie uczynić z tego takiej codziennej, normalnej praktyki?

Wszystko jest lepsze od tekstu: “ I’d like to add you to my professional network”.

Napisz zatem proszę, tak po prostu, uczciwie powód.

Nie bardzo wiesz jak? Ot, takie pierwsze z brzegu przykłady przyszły mi na myśl:

 

Rozszerzasz swoją sieć kontaktów?

Cześć!

Jestem tu nowy, dopiero zaczynam rozwijać się w obszarze rekrutacji. Będę wdzięczny za przyjęcie mojego zaproszenia. Pozwoli mi to rozszerzyć moją sieć zawodową, a na tym mi teraz bardzo zależy.

Pozdrawiam!

 

Ktoś Cię zainteresował?

Dzień dobry!

Właśnie skończyłam czytać Pani artykuł, zabieram się do lektury kolejnych. Tematy, które Pani porusza są mi bliskie, chciałabym zadać kilka pytań.

Pozdrawiam!

 

Budujesz bazę specjalistów?

Dzień dobry,

Reprezentuję Firmę. Chciałam Pana zaprosić do swojej sieci zawodowej, aby móc w przyszłości podesłać oferty współpracy, korelujące z Pana doświadczeniem.

Pozdrawiam!

 

Potrzebujesz pomocy?

Cześć,

Wiem, że podejmujesz tematy związane z zagadnieniami IT. Nie do końca rozumiem, czym jest ,,embedded”? Będę wdzięczny, jak poświęcisz mi chwilę, aby przedyskutować temat.

Pozdrawiam!

 

Sperosonalizowanie wiadomości nie zajmuje, aż tak wiele czasu. Nadaje natomiast tej wirtualnej relacji pewien sens i taki powiedzmy…. bardziej realny wymiar.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*