Masz opis stanowiska, widzisz Spring, JBoss, Maven i myślisz “dzizzz”, what??? Może nawet nie wiesz, jak to się wymawia i mówi Ci to tyle co méishénme, czyli nic.  Za chwilę dzwonisz do kandydata, trochę się denerwujesz, bo przecież może zadać jakieś pytania, w których czujesz się swobodnie…. nie bardzo. 
Jeżeli chcesz wiedzieć o czym mówisz i intryguje Cię, co kuchnia ma z tym wspólnego, przychodzę z krótkim wyjaśnieniem.

Continue reading Java – tools for IT Recruiters
Read more

Doskonale pamiętam ten moment, gdy podszedł do mnie manager i powiedział „Renia, musisz znaleźć Javowca!” Losie, że o co c`mon? Że kogo? Tak to było niestety… Dawno temu, ale zapomnieć tej chwili się nie da 🙂  Może jesteś w podobnej sytuacji, jak ja kiedyś? Przychodzę zatem z drobną pomocą i chcę się podzielić z Tobą małą dawką wiedzy, która mam nadzieję pomoże Ci choć trochę zrozumieć, jak to jest z językami programowania, jak to jest z Javą?

Continue reading Zrozumieć Javę – dla IT Rekruterów

Read more

Nie tak dawno obchodziliśmy Dzień Programisty. Wiele ciekawych inicjatyw pojawiło się w firmach: a to babeczki mufinki, pizza, burgery, były także prezenty: zniżki na konferencję, gadżety. Przed specjalnymi okazjami zawsze przychodzi ten moment, ta myśl: co tu fajnego, oryginalnego przygotować? Mi do głowy wpadł pomysł, aby po prostu podpytać się u źródła 🙂 Jak to widzą specjaliści/programiści? Jaki prezent, byłby dla nich miłą niespodzianką? Zrobiłam mini sondę na LinkedIn. Odpowiedziało na nią 126 osób.

Continue reading Voucher, a może gadżet? O niespodziankach – okiem inżyniera.

Read more